Akademia Polskiego Filmu 1-3.12.2014

1, 2 i 3 grudnia w Łodzi, Gliwicach, Tychach, Kielcach, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, inicjatywy PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

1 grudnia „Sami swoi” i „Rejs” w Łodzi

 

Na najbliższych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Łodzi przedstawi filmy: „Sami swoi” (1967) w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego i „Rejs” (1970) w reżyserii Marka Piwowskiego. Wykład o filmach poprowadzi dr Monika Talarczyk-Gubała. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

2 grudnia „Godziny nadziei” i „Człowiek na torze” w Gliwicach i Tychach

 

Na kolejnych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Gliwicach i Tychach pokaże filmy: „Godziny nadziei” (1955) w reżyserii Jana Rybkowskiego oraz „Człowiek na torze” (1956) w reżyserii Andrzeja Munka. W Gliwicach wykład na temat filmów poprowadzi dr Kamil Minkner.

2 grudnia „Zakazane piosenki” i „Ostatni etap” w Kielcach

 

W najbliższym tygodniu Akademia Polskiego Filmu w Kielcach zaprezentuje filmy: „Zakazane piosenki” (1946) w reżyserii Leonarda Buczkowskiego oraz „Ostatni etap” (1947) w reżyserii Wandy Jakubowskiej. Wykład o filmach poprowadzi mgr Andrzej Kozieja. Zajęcia rozpoczną się w kinie WDK o godzinie 17.

3 grudnia „Indeks” i „Wielki bieg” w Krakowie

 

Tym razem Akademia Polskiego Filmu w Krakowie pokaże „Indeks” (1977) w reżyserii Janusza Kijowskiego oraz „Wielki bieg” (1981) w reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Wykład o filmie poprowadzi dr Marta Hauschild. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.30 w auli A026 Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego.

3 grudnia „Szpital Przemienienia” i „Aria dla atlety” w Warszawie

 

W ramach kolejnych zajęć Akademia Polskiego Filmu w Warszawie pokaże filmy: „Szpital Przemienienia” (1978) w reżyserii Edwarda Żebrowskiego oraz „Arię dla atlety” (1979) w reżyserii Filipa Bajona. Wykład o filmach poprowadzi dr Joanna Preizner. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kultura.

3 grudnia „Zimowy zmierzch” i „Zagubione uczucia” we Wrocławiu

 

Kolejny tydzień Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu to filmy: „Zimowy zmierzch” (1956) w reżyserii Stanisława Lenartowicza oraz „Zagubione uczucia” (1957) w reżyserii Jerzego Zarzyckiego. O filmach opowie mgr Jacek Szymański. Zajęcia we Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu odbywają się w kinie Nowe Horyzonty od godziny 17.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl

26.11.2014