Akademia Polskiego Filmu 12 - 14.05.2014

12, 13 i 14 maja w Łodzi, Kielcach, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

12 maja „Kanał” i „Eroica” w Łodzi

 

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi przedstawi na najbliższych zajęciach filmy „Kanał” (1956) w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz „Eroica” (1957) w reżyserii Andrzeja Munka. Prelekcję na temat filmów poprowadzi dr Natasza Korczarowska-Różycka. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

13 maja „Nad rzeką, której nie ma” i „Białe małżeństwo” w Kielcach

 

Na kolejnych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Kielcach zaprezentuje filmy „Nad rzeką, której nie ma” (1991) w reżyserii Andrzeja Barańskiego oraz „Białe małżeństwo” (1992) w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Wykład na temat filmów poprowadzi prof. Anna Kurska. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie WDK.

14 maja „Psy” i „Gry uliczne” we Wrocławiu

 

Na zbliżających się zajęciach Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu pokaże filmy „Psy” (1992) w reżyserii Władysława Pasikowskiego oraz „Gry uliczne” (1996) w reżyserii Krzysztofa Krauzego. Wykład o filmach poprowadzi mgr Przemysław Dudziński. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Nowe Horyzonty.

14 maja „Sól ziemi czarnej” i „Perła w koronie” w Warszawie

 

W ramach kolejnych zajęć Akademia Polskiego Filmu w Warszawie pokaże filmy w reżyserii Kazimierza Kutza: „Sól ziemi czarnej” (1969) oraz „Perła w koronie” (1971). Wykład o filmach poprowadzi dr hab. Krzysztof Kornacki. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kultura.

14 maja „Sól ziemi czarnej” i „Perła w koronie” w Krakowie

Akademia Polskiego Filmu w Krakowie zaprasza na filmy „Sól ziemi czarnej” i „Perła w koronie” w reżyserii Kazimierza Kutza. Prelekcję dotyczącą filmów poprowadzi dr Anna Taszycka. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.30 w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, aula A026 (parter).

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalen Wylężałek 

08.05.2014