Akademia Polskiego Filmu 14 - 16.04.2014

14, 15 i 16 kwietnia w Łodzi, Kielcach, Wrocławiu i Warszawie odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

14 kwietnia – „Przygoda na Mariensztacie” i „Celuloza” w Łodzi

 

Na najbliższych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Łodzi zaprasza do obejrzenia filmów „Przygoda na Mariensztacie” (1953) w reżyserii Leonarda Buczkowskiego oraz „Celuloza” (1954) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Prelekcję na temat filmów poprowadzi prof. Piotr Zwierzchowski. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

15 kwietnia – „Austeria” i „Cudzoziemka” w Kielcach

 

Akademia Polskiego Filmu w Kielcach zaprezentuje filmy „Austeria” (1982) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza oraz „Cudzoziemka” (1986) w reżyserii Ryszarda Bera. Wykład na temat filmów poprowadzi prof. Marta Meducka. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie WDK.

16 kwietnia „Życie wewnętrzne” i „Kuchnia polska” we Wrocławiu

 

Na kolejnych zajęciach Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu pokaże filmy „Życie wewnętrzne” (1986) w reżyserii Marka Koterskiego oraz „Kuchnię polską” (1991) w reżyserii Jacka Bromskiego. Wykład o filmach poprowadzi mgr Tomasz Gaczoł. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Nowe Horyzonty.

16 kwietnia „Sami swoi” i „Rejs” w Warszawie

 

W ramach kolejnych zajęć Akademia Polskiego Filmu w Warszawie pokaże w środę 16 kwietnia filmy „Sami swoi” (1967) w reżyserii Sylwestera Chęcińskiego oraz „Rejs” (1970) w reżyserii Marka Piwowskiego. Wykład o filmie poprowadzi dr Monika Talarczyk-Gubała. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kultura.

Akademia Polskiego Filmu w Krakowie

W tym tygodniu zajęcia w ramach Akademii Polskiego Filmu w Krakowie nie odbywają się.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalena Wylężałek

11.04.2014