Akademia Polskiego Filmu 19 - 21.05.2014

19, 20 i 21 maja w Łodzi, Kielcach, Warszawie i we Wrocławiu odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

19 maja „Popiół i diament” i „Krzyż Walecznych” w Łodzi

 

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi zaprasza na najbliższych zajęciach do obejrzenia filmów „Popiół i diament” (1958) w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz „Krzyż Walecznych” (1958) w reżyserii Kazimierza Kutza. Prelekcję na temat filmów poprowadzi prof. Tadeusz Szczepański. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

20 maja „Psy” i „Gry uliczne” w Kielcach

 

Na kolejnych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Kielcach pokaże „Psy” (1992) w reżyserii Władysława Pasikowskiego oraz „Gry uliczne” (1996) w reżyserii Krzysztofa Krauzego. Wykład na temat filmów poprowadzi mgr Radosław Szmotała. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie WDK.

21 maja „Brzezina” i „Panny z Wilka” w Warszawie

 

W ramach kolejnych zajęć Akademia Polskiego Filmu w Warszawie pokaże filmy w reżyserii Andrzeja Wajdy: „Brzezina” (1970) oraz „Panny z Wilka” (1979). Wykład o filmach poprowadzi dr Iwona Kurz. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kultura.

21 maja „Jańcio Wodnik” i „Wrony” we Wrocławiu

 

Na zbliżających się zajęciach Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu zaprezentuje filmy „Jańcio Wodnik” (1993) w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego oraz „Wrony” (1994) w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Wykład o filmach poprowadzi prof. Sławomir Bobowski. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Nowe Horyzonty.

 

W tym tygodniu zajęcia Akademii Polskiego Filmu w Krakowie nie odbywają się.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalena Wylężałek

16.05.2014