Akademia Polskiego Filmu 20-22.10.2014

20, 21 i 22 października w Łodzi, Gliwicach, Tychach, Warszawie i Krakowie odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, inicjatywy PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

20 października „Nóż w wodzie” i „Salto” w Łodzi

 

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi przedstawi na najbliższych zajęciach filmy „Nóż w wodzie” (1960) w reżyserii Romana Polańskiego oraz „Salto” (1965) w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Prelekcję na temat filmów poprowadzi dr Natasza Korczarowska-Różycka. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

21 października „Młody las” i „Dybuk” w Gliwicach i Tychach

 

Na kolejnych zajęciach Akademii Polskiego Filmu widzowie w Gliwicach i Tychach zobaczą filmy: „Młody las” (1934) w reżyserii Józefa Lejtesa i „Dybuk” (1937) w reżyserii Michała Waszyńskiego. W Gliwicach wykład na temat filmów wygłosi dr hab. Marta Tomczok.

22 października „Wesele” i „Sanatorium pod Klepsydrą” w Krakowie i Warszawie

 

Na trzecich zajęciach w tym semestrze Akademia Polskiego Filmu w Krakowie i Warszawie zaprezentuje filmy „Wesele” (1972) w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz „Sanatorium pod Klepsydrą” (1973) w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Wykład na temat filmów w Krakowie poprowadzi mgr Dorota Majkowska-Szajer. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.30 w auli A026 Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego. W Warszawie o filmach opowie dr hab. Seweryn Kuśmierczyk. Warszawskie spotkania Akademii Polskiego Filmu odbywają się w kinie Kultura. Początek o godzinie 17.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalena Wylężałek

16.10.2014