Akademia Polskiego Filmu 26 - 28.05.2014

26, 27 i 28 maja w Łodzi, Kielcach, Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

26 maja „Ostatni dzień lata” i „Baza ludzi umarłych” w Łodzi

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi zaprasza na najbliższych zajęciach do obejrzenia filmów „Ostatni dzień lata” (1958) w reżyserii Tadeusza Konwickiego i Jana Laskowskiego oraz „Baza ludzi umarłych” (1958) w reżyserii Czesława Petelskiego. Prelekcję na temat filmów poprowadzi dr Piotr Kletowski. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

27 maja „Jańcio Wodnik” i „Wrony” w Kielcach

Na kolejnych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Kielcach pokaże filmy „Jańcio Wodnik” (1993) w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego oraz „Wrony” (1994) w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Wykład na temat filmów poprowadzi mgr Andrzej Kozieja. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie WDK.

28 maja „Brzezina” i „Panny z Wilka” w Krakowie

Akademia Polskiego Filmu w Krakowie zaprezentuje dwa filmy w reżyserii Andrzeja Wajdy: „Brzezinę” (1970) i „Panny z Wilka” (1979). Wykład wprowadzający poprowadzi dr Anna Pekaniec. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.30 w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, aula A026 (parter).

28 maja „Trzeba zabić tę miłość” i „Zaklęte rewiry” w Warszawie

Na ostatnich w tym semestrze zajęciach Akademii Polskiego Filmu w Warszawie pokazane zostaną filmy „Trzeba zabić tę miłość” (1972) w reżyserii Janusza Morgensterna oraz „Zaklęte rewiry” (1975). Wykład o filmach poprowadzi dr Justyna Jaworska. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kultura.

28 maja „Cwał” i „Wojaczek” we Wrocławiu

Na zbliżających się zajęciach Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu zaprezentuje filmy „Cwał” (1995) w reżyserii Krzysztofa Zanussiego oraz „Wojaczek” (1999) w reżyserii Lecha Majewskiego. Wykład o filmach poprowadzi dr Małgorzata Jakubowska. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Nowe Horyzonty.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalena Wylężałek

21.05.2014