Akademia Polskiego Filmu 27-28.01.2015

W dniach 27-28 stycznia 2015 w Gliwicach, Tychach, Kielcach i Wrocławiu odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, inicjatywy PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


„Ostatni dzień lata” i „Baza ludzi umarłych” w Kielcach

Akademia Polskiego Filmu w Kielcach pokaże filmy „Ostatni dzień lata” (1958) w reżyserii Tadeusza Konwickiego i Jana Laskowskiego oraz „Baza ludzi umarłych” (1958) w reżyserii Czesława Petelskiego. Wykład o filmie poprowadzi prof. Anna Kurska.

„Do widzenia do jutra” i „Niewinni czarodzieje” w Gliwicach

Na najbliższych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Gliwicach pokaże filmy „Do widzenia do jutra” (1960) w reżyserii Janusza Morgensterna oraz „Niewinni czarodzieje” (1960) w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wykład o filmie poprowadzi dr Anna Maj.

„Do widzenia do jutra” i „Niewinni czarodzieje” we Wrocławiu

Akademia Polskiego Filmu we Wrocławiu pokaże filmy „Do widzenia do jutra” (1960) w reżyserii Janusza Morgensterna oraz „Niewinni czarodzieje” (1960) w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wykład o filmie poprowadzi prof. Krzysztof Kornacki.

„Do widzenia do jutra” i „Niewinni czarodzieje” w Tychach

Na najbliższych zajęciach Akademia Polskiego Filmu w Tychach pokaże filmy „Do widzenia do jutra” (1960) w reżyserii Janusza Morgensterna oraz „Niewinni czarodzieje” (1960) w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

23.01.2015