Akademia Polskiego Filmu 3-5.11.2014

3, 4 i 5 listopada w Łodzi, Gliwicach, Tychach, Kielcach, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, inicjatywy PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

3 listopada „Rękopis znaleziony w Saragossie” w Łodzi

 

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi przedstawi na najbliższych zajęciach film Wojciecha Jerzego Hasa „Rękopis znaleziony w Saragossie” (1964). Wykład o filmie poprowadzi prof. Bogusław Skowronek. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

4 listopada „Dziewczęta z Nowolipek” i „Strachy” w Gliwicach i Tychach

 

Na kolejnych zajęciach Akademii Polskiego Filmu widzowie w Gliwicach i Tychach zobaczą filmy: „Dziewczęta z Nowolipek” (1937) w reżyserii Józefa Lejtesa i „Strachy” (1938) w reżyserii Eugeniusza Cękalskiego i Karola Szołowskiego. W Gliwicach wykład na temat filmów wygłosi red. Andrzej Bukowiecki.

4 listopada „Młody las” i „Dybuk” w Kielcach

 

W najbliższym tygodniu Akademia Polskiego Filmu w Kielcach zaprezentuje filmy: „Młody las” (1934) w reżyserii Józefa Lejtesa oraz „Dybuka” (1937) w reżyserii Michała Waszyńskiego. Wykład o filmach poprowadzi dr Daria Mazur. Zajęcia rozpoczną się w kinie WDK o godzinie 17.

5 listopada „Człowiek z marmuru” w Krakowie i Warszawie

 

Tym razem Akademia Polskiego Filmu w Krakowie i Warszawie pokaże „Człowieka z marmuru” (1976) w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wykład o filmie w Krakowie poprowadzi mgr Ewa Tatar, gdzie zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.30 w auli A026 Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego. W Warszawie prelekcję wygłosi prof. Krzysztof Kornacki. Warszawskie spotkania Akademii Polskiego Filmu odbywają się w kinie Kultura. Początek o godzinie 17.

5 listopada „Dziewczęta z Nowolipek” i „Strachy” we Wrocławiu

 

Kolejny tydzień Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu to filmy: „Dziewczęta z Nowolipek” (1937) w reżyserii Józefa Lejtesa oraz „Strachy” (1938) w reżyserii Eugeniusza Cękalskiego i Karola Szołowskiego. O filmach opowie dr hab. Arkadiusz Lewicki. Zajęcia we Akademii Polskiego Filmu we Wrocławiu odbywają się w kinie Nowe Horyzonty od godziny 17.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl

 

Magdalena Wylężałek

30.10.2014