Akademia Polskiego Filmu 31.03 - 02.04.2014

31 marca oraz 1 i 2 kwietnia w Łodzi, Kielcach, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie odbędą się kolejne wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

31 marca – „Dziewczęta z Nowolipek” i „Strachy” w Łodzi

 

Na najbliższych zajęciach Akademii Polskiego Filmu w Łodzi pokazane zostaną filmy „Dziewczęta z Nowolipek” (1937) w reżyserii Józefa Lejtesa oraz „Strachy” (1938) w reżyserii Eugeniusza Cękalskiego i Karola Szołowskiego. Prelekcję na temat filmów poprowadzi dr Justyna Jaworska. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

1 kwietnia – „Kobieta samotna” i „Krzyk” w Kielcach

 

Podczas zajęć Akademii Polskiego Filmu w Kielcach zaprezentowane zostaną filmy „Kobieta samotna” (1981) w reżyserii Agnieszki Holland oraz „Krzyk” (1982) w reżyserii Barbary Sass. Wykład na temat filmów poprowadzi prof. Grażyna Legutko. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie WDK.

2 kwietnia – „Kartka z podróży” i „Kornblumenblau” we Wrocławiu

 

Na kolejnych zajęciach we Wrocławiu Akademia Polskiego Filmu pokaże filmy „Kartka z podróży” (1983) w reżyserii Waldemara Dzikiego oraz „Kornblumenblau” (1988) w reżyserii Leszka Wosiewicza. Wykład o filmach poprowadzi dr hab. Katarzyna Mąka- Malatyńska. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Nowe Horyzonty.

2 kwietnia – „Faraon” w Krakowie

 

Akademia Polskiego Filmu w Krakowie zaprezentuje film „Faraon” (1965) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. O filmie opowie dr Monika Świerkosz. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.30 w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego.

2 kwietnia – „Faraon” w Warszawie

W ramach kolejnych zajęć Akademia Polskiego Filmu w Warszawie pokaże w środę 2 kwietnia film „Faraon” (1965) w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Wykład o filmie poprowadzi dr hab. Seweryn Kuśmierczyk. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17 w kinie Kultura.

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

 

Magdalena Wylężałek

28.03.2014