Akademia Polskiego Filmu zaprasza na wykłady

23, 24 i 25 kwietnia 2012 w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Warszawie, odbędą się kolejne kwietniowe wykłady i projekcje polskich filmów w ramach Akademii Polskiego Filmu, która jest inicjatywą PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

23.04.2012 – „Zimowy zmierzch” i „Zagubione uczucia” w Łodzi

Najbliższe zajęcia Akademii Polskiego Filmu w Łodzi będą poświęcone filmom: „Zimowy zmierzch” (1956) w reżyserii Stanisława Lenartowicza i „Zagubione uczucia” (1957) w reżyserii Jerzego Zarzyckiego. Po projekcjach filmów wykład na ich temat poprowadzi dr Sylwia Kołos. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Polonia. Koszt karnetu na jeden semestr zajęć to 120 zł (dla osób kontynuujących uczestnictwo w projekcie 100 zł). Bilety na pojedyncze zajęcia kosztują 20 zł.

24.04.2012 – „Kornblumenblau” i „Ucieczka z kina Wolność” w Kielcach

W ramach kolejnych zajęć Akademii Polskiego Filmu w Kielcach we wtorek 24 kwietnia, zostaną pokazane filmy: „Kornblumenblau” (1988) w reżyserii Leszka Wosiewicz i „Ucieczka z kina Wolność” (1990) w reżyserii Wojciecha Marczewskiego. Po projekcji filmów wykład na ich temat poprowadzi prof. Tadeusz Lubelski. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie WDK. Zajęcia dla studentów są bezpłatne.

25.04.2012 – „Słońce wschodzi raz na dzień” i „Sami swoi” w Krakowie i Warszawie

Na kolejnych zajęciach w kwietniu, w ramach Akademii Polskiego Filmu w Krakowie i w Warszawie, będzie można zobaczyć filmy „Słońce wschodzi raz na dzień” (1967) w reżyserii Henryka Kluby i „Sami swoi” (1967) w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Po projekcji filmu wykład w Warszawie wygłosi dr Krzysztof Kornacki. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w kinie Kultura. Krakowski wykład poprowadzi dr Magdalena Machowska. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.30 w budynku A na Kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Wstęp na wykłady jest wolny.

 

Organizatorami zajęć w Warszawie i Łodzi są: PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w Kielcach Wojewódzki Dom Kultury a w Krakowie Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego. Partnerem Akademii jest Filmoteka Narodowa.

 

W październiku 2012 Akademia Polskiego Filmu zacznie działać również we Wrocławiu.

 

Akademia Polskiego Filmu powstała z inicjatywy i środków PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie Akademii: www.akademiapolskiegofilmu.pl.

22.04.2012