Nowy dystrybutor kinowy na polskim rynku

Z początkiem maja 2016 r. Akson Studio, jeden z czołowych producentów filmowych w Polsce, powołał spółkę Akson Dystrybucja, która będzie zajmowała się wprowadzaniem filmów do kin.

Dystrybucja polskich produkcji filmowych

Akson Dystrybucja swoje działania będzie koncentrować na polskich produkcjach filmowych. To co wyróżnia Akson Dystrybucję na polskim rynku, to model biznesowy, w którym studio producenckie wraz dystrybutorem tworzy jeden organizm, od samego początku kreując spójną politykę produkcyjno-dystrybucyjną.

„Będziemy wprowadzać do kin filmy produkowane przez Akson Studio, ale jednocześnie jesteśmy bardzo otwarci na filmy realizowane poza Aksonem” – mówi inicjatorka i dyrektor zarządzająca Olga Kwiecińska.

Akson Dystrybucję tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dystrybucji kinowej i promocji filmów, którzy w swoim portfolio mają m. in. takie tytułu jak: „Drive”, „Listy do M.”, „Wyścig”, „Sala samobójców”, „Szpieg”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Spring Breakers”, „Jack Strong”, „Obywatel”, „Pitbull. Nowe porządki”.

Informacja prasowa 

11.07.2016