Aktorki polskiego filmu

„Aktorki polskiego filmu” to prezentacja biografii i dokonań artystycznych 55 polskich aktorek wielu pokoleń – od czasów przedwojennych aż po ostatnie lata.

 

Wybór jest wypadkową dwóch opinii. Pierwszą z nich uzgodniło jury, złożone z cenionych przedstawicieli filmowych dziedzin: pisarza i scenarzysty Janusza Głowackiego, operatora i reżysera Sławomira Idziaka, producenta i reżysera Michała Kwiecińskiego, reżysera Borysa Lankosza, aktora i reżysera Bogusława Lindy.

 

Na drugi, dopełniający, wybór złożyły się głosy internautów portalu www.filmweb.pl.

 

Fotograficzne portrety aktorek także wyszły spod ręki mistrzów kilku pokoleń. Piotr Bujnowicz, Edward Hartwig, Krzysztof Gierałtowski, Zofia Nasierowska, Renata Pajchel, Wojciech Plewiński, Tadeusz Rolke, przez długie lata związani ze światem filmu, potrafią przekazać coś więcej niż jego blask i koloryt.

 

Większość portretów zamieszczonych w albumie ma swoją historię udramatyzowaną przez czas. Zapisują nie tylko urodę i osobowość aktorek, także ich marzenia i niepokoje. O fotosach mówi się, że chwytają jedynie pewien moment i zamykają go w klatce. Prawdziwa sztuka fotografii dociera jednak znacznie głębiej. Przekonają się o tym czytelnicy albumu „Aktorki polskiego filmu”.

 

Promocja albumu i wernisaż wystawy
15 grudnia (środa) godzina 17.00
Kino i kawiarnia Kultura
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23

 

Aktorki polskiego filmu - zaproszenie

14.12.2010