Ale Kino! Industry Pro - zgłoszenia

Ale Kino! Industry Pro to wydarzenie towarzyszące 35. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu (3-10.12.2017).

Projekt ma charakter edukacyjny, adresowany jest przede wszystkim do studentów szkół filmowych i artystycznych, zainteresowanych rozwojem rynku filmowego dla młodego widza. Industry Pro to cykl spotkań z profesjonalistami.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wykładach oraz spotkaniach z twórcami filmów dla młodego widza. Głównym wydarzeniem w ramach Industry Pro będzie spotkanie z Masterem – znanym artystą filmowym. Podzieli się on z uczestnikami swoją unikatową wiedzą i doświadczeniem. Odbędą się również wykłady zaproszonych twórców filmów dla dzieci i młodzieży, którzy prezentować będą swoje produkcje podczas Festiwalu.

Nowością w tegorocznym harmonogramie Industry Pro będą Śniadania Mistrzów – czyli okazja do indywidualnej rozmowy z wybranym twórcą. Wierzymy, że będą to istotne i wzbogacające spotkania.

W programie:

  • Master Class. Lekcja mistrzowska z wybitnym twórcą filmu dla dzieci. Ogłoszenie nazwiska wkrótce
  • Mini Master Classes. Wykłady specjalistyczne innych twórców prezentujących swoje filmy podczas festiwalu
  • Polish Films in Development. Prezentacja projektów polskich filmów dla dzieci i młodzieży, znajdujących się obecnie w różnych fazach rozwoju. Spotkania z ich autorami
  • Polish Must Sees. Biblioteka zawierająca nowości polskiego kina, w formie DVD lub odpowiednich linków internetowych, dostępna non stop dla uczestników projektu. Wszystkie filmy prezentowane będą w wersji z napisami angielskimi
  • Śniadania Mistrzów. Poranne, indywidualne spotkania przy kawie z wybranymi twórcami filmów dla młodego widza.

Decyduje kolejność zgłoszeń 

Program prowadzony będzie w języku angielskim. W ramach projektu organizatorzy zapewnią uczestnikom 3 noclegi od 7 do 10 grudnia 2017. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia: klaudia.lewczuk@ferment.com.pl – w treści maila należy wpisać imię, nazwisko oraz numer telefonu.
Wpisowe: 50 zł. Wpłata jest potwierdzeniem uczestnictwa.

Wydarzenie ze wsparciem PISF

Ale Kino! Industry Pro odbędzie się w dniach 7-9 grudnia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Informacja prasowa 

27.10.2017