Ambasador Francji honoruje Odorowicz i Radziwiłowicza

Ambasador Francji Pierre Buhler odznaczył czworo wyróżniających się na polu kultury Polaków. Uroczystość odbyła się 16 marca 2016 roku w Ambasadzie Francji. W przemówieniu Ambasador podkreślił zasługi tych osób, dzięki którym Francja postanowiła je w ten sposób wyróżnić.

Insygnia Kawalera Orderu Sztuki i Literatury dla Agnieszki Odorowicz

Agnieszka Odorowicz, fot. serwis www Ambasady Francji

Agnieszce Odorowicz, byłej Sekretarz Stanu w ministerstwie Kultury i byłej dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ambasador wręczył insygnia Kawalera Orderu Sztuki i Literatury w uznaniu jej zasług na polu rozwoju sztuki filmowej. – To duża radość znaleźć się w gronie takich osób – skomentowała laureatka na swoim profilu na Facebooku.

Laureaci z Andrzejem Wajdą i Ambasadorem, fot. serwis www Ambasady Francji

Order Sztuki i Literatury dla Jerzego Radziwiłowicza

Jerzemu Radziwiłowiczowi, znanemu na całym świecie aktorowi teatralnemu i filmowemu, Ambasador przekazał Order Sztuki i Literatury w randze Oficera, za całokształt dotychczasowego dorobku i nieustanne zaangażowanie na rzecz promowania francuskiego języka i kultury w Polsce i na świecie.

Narodowe Insygnia Orderu Zasługi dla Elżbiety Nowakowskiej-Soltan i Ewy Pajestki-Kojder

Elżbieta Nowakowska-Soltan i Ewa Pajestka-Kojder, prowadzące od lat wydawnictwo Oficyna Naukowa, otrzymały z rąk Ambasadora Narodowe Insygnia Orderu Zasługi w randze Kawalera za wybitny wkład w upowszechnianie kultury francuskiej w Polsce.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele środowiska twórców, m.in. Andrzej Wajda, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Jacek Bromski, Magdalena Sroka.

Źródło informacji: Stworzyszenie Filmowców Polskich 

21.03.2016