American Movie Award dla Michała Sterzyńskiego

Operator Michał Sterzyński otrzymał American Movie Award za zdjęcia do filmu „Na drodze” w reżyserii Bartosza Nowackiego.

Najlepsze zdjęcia

American Movie Award za zdjęcia do filmu „Na drodze” jest drugim takim wyróżnieniem dla operatora. Poprzednio Michał Sterzyński zdobył tę nagrodę w 2015 roku za zdjęcia do swojego filmu pt. „Decay”.

„Na drodze”

Magdalena Boczarska w filmie „Na drodze”. Fot. Marcin Kłusak

„Na drodze” to opowieść o kobiecie, która podczas długiej podróży zabiera autostopowicza. Mężczyzna od samego początku nie wzbudza zaufania, a kobieta, czując niepokój i narastające zagrożenie, postanawia zabrać kolejną osobę. W zamkniętej przestrzeni auta między trójką nie-znajomych nawiązuje się pełna napięcia gra. Bohaterowie skrywają tajemnice, które ujawniając się małymi krokami, doprowadzą do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Za produkcję filmu odpowiada firma ALISTAN. Koproducenci: Stern Pictures oraz Regionalny Fundusz Filmowy Poznan Film Commission. Wsparcie promocyjne: miasto Koło.

American Movie Awards

Dwie pierwsze ceremonie odbyły się w 1980 oraz 1982 roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Meryl Streep, Warren Beatty, Clint Eastwood i Steven Spielberg. Od 2013 roku wydarzenie koncentruje się na promocji filmów niezależnych.

Więcej informacji: americanmovieawards.com/past-winners/2018.

Projekcje i emisje filmu „Na drodze”

W najbliższym czasie film Bartosza Nowackiego weźmie udział w 14. New York Polish Film Festival. Pokaz filmu w Nowym Jorku zaplanowano na 3 maja. Z kolei polscy widzowie mogą obejrzeć film na antenie Canal+. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: www.pisf.pl.

Więcej informacji o 14. New York Film Festival i filmie Bartosza Nowackiego znajduje się na stronie: www.nypff.com/on-the-road.

Na podstawie informacji prasowych


25.04.2018