„Amok” w kinach

24 marca na ekrany polskich kin wszedł „Amok” w reżyserii Katarzyny Adamik. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Amok”

Mateusz Kościukiewicz w filmie „Amok”. Fot. Witold Bączyk. 

Film oparty na prawdziwej historii, którą żyły polskie i światowe media. Bohaterem filmu jest pisarz, który we własnej książce opisał doskonałą zbrodnię, jaką sam miał popełnić. To opowieść, która została skonstruowana jako thriller psychologiczny. Od samego początku zadajemy sobie pytanie, czy autor książki jest mordercą czy też stał się ofiarą własnych ambicji i nieszczęśliwego zbiegu okoliczności.

Twórcy

Reżyserką filmu jest Katarzyna Adamik. Scenariusz do filmu napisał Richard Karpala. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, muzykę skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Film zmontował Michał Czarnecki. W głównych rolach występują: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz i Mirosław Haniszewski. „Amok” wyprodukowała firma K&K Selekt, koproducentami są: TVN, Kino Świat, Studio Produkcyjne Orka, a producentem wykonawczym Dione Film. Za sprzedaż światową odpowiada Agent E One Entertainment. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Kino Świat.

Shooting Stars – Zofia Wichłacz

Zofia Wichłacz w filmie „Amok”. Fot. Witold Bączyk

Grająca w „Amoku” Zofia Wichłacz została w tym roku zakwalifikowana do programu Shooting Stars. Celem programu stworzonego przez European Film Promotion jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. Dzięki udziałowi w programie w ciągu całego roku polska aktorka wraz z kilkoma innymi aktorami wybranymi do tegorocznej edycji, odwiedzi wiele międzynarodowych festiwali filmowych, weźmie udział w warsztatach i spotkaniach jako ambasadorka europejskiego kina. 

24.03.2017