„Anatomia zła” w kinach

18 września na ekrany kin wszedł najnowszy film Jacka Bromskiego „Anatomia zła”. Wcielający się w postać „Lulka” Krzysztof Stroiński otrzymał Nagrodę za główną rolę męską na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

„Anatomia zła”

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator, który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka, wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

Nagroda na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Na zakończonym 19 września 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni wcielający się w postać „Lulka” Krzysztof Stroiński otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora ex aequo z Januszem Gajosem uhonorowanym za rolę w filmie „Body/Ciało”.

W „Anatomii zła” Krzysztofowi Stroińskiemu partnerują Marcin Kowalczyk w roli sierżanta Stanisława Waśko oraz Piotr Głowacki w roli prokuratora Nowaka. W pozostałych rolach występują m.in. Andrzej Seweryn, Łukasz Simlat, Krzysztof Czeczot i Michalina Olszańska.

Jacek Bromski jest scenarzystą, reżyserem oraz producentem filmu (Jacek Bromski Produkcja Filmowa). Za zdjęcia odpowiada Michał Englert. Produkcja została wsparta przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jej koproducentami są Telewizja Polska, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Kino Świat – również dystrybutor obrazu.

Opis filmu na podstawie materiałów dystrybutora

21.09.2015