Andrzej Żuławski w Montrealu

Andrzej Żuławski odbierze nagrodę za całokształt twórczości (Lifetime Achievment Award) podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Fantasia, który odbędzie się w dniach 18 lipca – 6 sierpia 2013 w Montrealu.

Wręczenie nagrody i pokazy filmów

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Fantasia odbędzie się w tym roku w dniach 18 lipca – 6 sierpnia 2013. Jednym z honorowych gości wydarzenia będzie polski reżyser Andrzej Żuławski, który 25 lipca odbierze od organizatorów festiwalu nagrodę za całokształt twórczości. Ceremonia wręczenia nagrody będzie połączona z pokazem filmu „Szamanka” (1996). Widzowie festiwalu będę mieli również okazję zobaczyć „Narwaną miłość” (1985).

„Ciemna materia”

Podczas międzynarodowych targów filmowych „Frontières: The Fantasia International Co-Production Market” zostanie zaprezentowany projekt nowego filmu Andrzeja Żuławskiego, polsko-francuskiej koprodukcji „Ciemna materia” („Dark Matter”). Jej koproducentami są Metro Films (Polska) i Fondivina Films (Francja). Projekt był prezentowany m.in. na Polskich Dniach w czasie 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz podczas polsko-francuskiego spotkania na 65. MFF w Cannes.

Promocja twóczości ze wsparciem PISF

Promocja twórczości Andrzeja Żuławskiego na MFF Fantasia w Montrealu jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.fantasiafestival.com.

 

Paulina Bez

01.07.2013