Animacja „O Matko!” nominowana do Emile Awards

Animacja „O Matko!” Pauliny Ziółkowskiej znalazła się na liście nominowanych filmów do Europejskich Nagród dla Najlepszych Animacji (European Animation Awards, w skrócie Emile Awards), które w tym roku zostaną przyznane po raz pierwszy. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„O Matko!” z szansą na tytuł najlepszego europejskiego filmu studenckiego

„O Matko!” Pauliny Ziółkowskiej znalazło się w gronie trzech filmów, nominowanych w kategorii najlepsza studencka animacja. Obok polskiego filmu na zdobycie nagrody mają szansę: włoska animacja „Merlot” w reżyserii Marty Gennari i Giulii Martinelli oraz rosyjska produkcja „Pro Mamu”, którą wyreżeserowała Dina Velikovskaya.

„O Matko!”

„O Matko!”, reż. Paulina Ziółkowska

Bohaterami animacji są matka i syn, którzy wciąż zamieniają się miejscami i rolami. Raz, to matka jest dorosła, innym razem syn dorośleje i opiekuje się nagle zdziecinniałą kobietą. Układ działa bez zarzutu, do czasu, kiedy chłopak decyduje się wyrwać spod spódnicy nadopiekuńczej rodzicielki i zacząć samodzielne życie.

Producentami filmu są Fumi Studio oraz Szkoła Filmowa w Łodzi.

Nazwiska laureatów poznamy 8 grudnia 2017 roku, podczas uroczystej gali, która odbędzie się we francuskim mieście Lille.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://animationawards.eu

09.11.2017