Animacja Renaty Gąsiorowskiej z nagrodą w Clermont-Ferrand

Krótkometrażowa animacja Renaty Gąsiorowskiej zdobywa kolejna nagrodę – tym razem na międzynarodowym festiwalu w Clermont-Ferrand.

Najlepszy film animowany

Film krótkometrażowy „Cipka” został ogłoszony najlepszą animacją w Konkursie Międzynarodowym na festiwalu Clermont-Ferrand. Prestiżowa francuska nagroda to kolejne wyróżnienie dla tego filmu i młodej reżyserki z Łódzkiej Szkoły Filmowej. Obraz zdobył już między innymi Nagrodę Specjalną Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, Wielką Nagrodę Jury dla krótkiej animacji AFI FEST w Los Angeles i Nagrodę za krótkometrażowy film animowany Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Renata Gąsiorowska

Renata Gąsiorowska – urodzona w 1991 r. i od 2010 r. absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie. Kończy studia na kierunku film animowany i efekty specjalne w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej pozostałe znane animacje to „Łukasz i Lotta”, „Niezwykła noc” i „Pułapki”.

O filmie

Film „Cipka” opowiada o młodej dziewczynie, która spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Producentem filmu jest Szkoła Filmowa w Łodzi.  

Strona festiwalu : www.clermont-filmfest.com.

Jessica Zalewska

13.02.2017