Animacje Tomasza Bagińskiego w Edynburgu

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Hidden Door w Edynburgu (28.03 – 05.04) w ramach sekcji Play Poland widzowie będą mogli zobaczyć animacje Tomasza Bagińskiego.

Tomasz Bagiński na Hidden Door

Hidden Door to niezależny festiwal, który skupia w jednym miejscu artystów zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki. Poza promocją szkockich artystów organizatorzy festiwalu dają widzom również możliwość zobaczenia twórców z innych krajów. W ramach sekcji Play Poland 3 kwietnia 2014 zaprezentowane zostaną wybrane filmy Tomasza Bagińskiego oraz produkcje pochodzące ze studia Platige Image.

Festiwal Play Poland

Festiwal Play Poland jest największym mobilnym wydarzeniem w Wielkiej Brytanii, Norwegii Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach. Jego celem jest promocja współczesnego polskiego kina. Festiwal odbywa się jesienią. Widzowie oprócz obejrzenia filmów mają możliwość spotkać się z twórcami, wziąć udział w wystawie czy pójść na koncert. 3. edycja wydarzenia była współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Głównym organizatorem Play Poland Festival jest organizacja Polish Art Europe, która odpowiada za polską sekcję podczas festiwalu Hidden Door w Edynburgu.

 

Więcej informacji: hiddendoorblog.org oraz playpoland.org.uk

 

Magdalena Wylężałek

27.03.2014