AnimaDoc Special – zgłoszenia

W dniach 28-29 kwietnia w Stuttgarcie podczas Animation Production Day odbędzie się spotkanie AnimaDoc Special.

Nowa inicjatywa APD w partnerstwie z Documentary Campus

W tym roku organizatorzy konferencji Animation Production Day wraz z Documentary Campus zapraszają dokumentalistów do wzięcia udziału w wydarzeniu AnimaDoc Special. Celem wydarzenia AnimaDoc Special jest przybliżenie producentom filmów dokumentalnych mechanizmów działania branży filmów animowanych, z kolei animatorzy będą mogli zapoznać się m.in. z bogactwem, które niesie ze sobą film dokumentalny. Podczas wydarzenia omówione zostaną wyselekcjonowane projekty, które pozwolą zrozumieć i pokazać jak rozwija się współpraca pomiędzy branżą dokumentalną i animowaną. Jednym z prezentowanych projektów będzie realizowany przez Platige Image film na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego „Another Day of Life” („Jeszcze jeden dzień z życia”), w reżyserii Raula de la Fuente i Damiana Nenowa.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach ITFS „Animated Reality – The challenges of the animated documentary”, konferencji Animation Production Day oraz konferencji FMX poświęconej animacji, efektom, grom i projektom transmedialnym.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić i wysłać zgłoszenie przed 11 kwietnia. Formularz jest dostępny na stronie: www.animationproductionday.de/en/anmelden/teilnahme-animadoc-programm. Opłata za udział w wydarzeniu wynosi 80 Euro.

Na podstawie informacji prasowej

18.03.2016