Animateka - polskie animacje w konkursie

Polskie animacje współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zostaną pokazane w programie 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Animateka, który odbędzie się w dniach 8-14 grudnia w Lublanie.

Polskie filmy w konkursie głównym

W Konkursie głównym pokazanych zostanie 37 animacji. Wśród nich znalazły się filmy: „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż” Jerzego Kuci, „Łaźnia” Tomka Duckiego, „Do serca twego” Ewy Borysewicz, „Niebieski pokój” Tomasza Siwińskiego, „Hipopotamy” Piotra Dumały, „Gruby i chudy” Aleksandry Brożyny oraz polsko-słowacka koprodukcja „Fongopolis” Joanny Kożuch. Poza konkursem w sekcji poświęconej filmom z Europy Środkowowschodniej pokazane zostaną polskie animacje „Kamienica” Agnieszki Burszewskiej i „Łakomstwa Endemita” Natalii Dziedzic.

Polskie filmy w konkursie studenckim

W konkursie poświęconym europejskim filmom studenckim znalazło się 50 animacji. Polską młodą animację w konkursie reprezentują filmy: „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek” Karoliny Specht, „Niedźwiedź” Zofii Antoniak, „Kapitan” Natalii Krawczuk i Magdaleny Chowańskiej oraz „Opowieści o lesie” Katarzyny Melnyk.

Zakończenie festiwalu

Uroczystość wręczenia nagród oraz zakończenie festiwalu uświetni pokaz nagrodzonej Oscarem® w 2008 roku, polsko-brytyjskiej koprodukcji „Piotruś i wilk” w reżyserii Suzie Templeton.

 

Więcej informacji: www.animateka.si.

 

Magda Wylężałek

20.11.2014