Animator Pro 2018

Podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu odbędzie się branżowe spotkanie Animator Pro. Znany jest program wydarzenia.

Animator Pro to branżowe spotkanie adresowane do profesjonalistów – z mniej lub bardziej ugruntowanym dorobkiem. Program pierwszego dnia (11.07) poświęcony jest zagadnieniu storytellingu i obejmuje: panel dyskusyjny z udziałem dyrektorów festiwali animacji z Wielkiej Brytanii, Kanady i Holandii oraz prezentacje dotyczące pełnometrażowego filmu „Jeszcze dzień życia” („Another Day of Life”) i VR-owego projektu „Wykreślona Warszawa”. W dniu drugim (12.07) Animator Pro skoncentruje się na problematyce produkcji i dystrybucji filmów animowanych oraz wykorzystania animacji w działaniach marketingowych.

Szczegółowy program

11 lipca (środa)

Prezentacje w języku angielskim

  • 16.15 Storytelling w dobie nowych technologii. Trendy i kryteria selekcji festiwalowych / panel dyskusyjny: Chris Robinson, Gerben Schermer, Nag Vlademersky / prowadzenie: Marcin Radomski

Festiwal ma stworzyć dobrą historię. Czy to wystarczy, by – w świecie zdominowanym przez technologię – zaoferować konkurencyjną jakość?

  • 17.45 Case study: „Jeszcze dzień życia” / prezentacja: Ula Łuczak, Katarzyna Jarzyna, Tobiasz Piątkowski

„Jeszcze dzień życia” to, oparta na książce Ryszarda Kapuścińskiego, historia reportera w trakcie podróży przez wojenną Angolę. Powstała praca jest stylizowaną animacją, zawierającą fragmenty zdjęć dokumentalnych.

  • 19.00 Case study: „Wykreślona Warszawa” / prezentacja: Marcin Adamski, Piotr Greiner

Pionierska realizacja, kreśląca obraz jednej z dzielnic Warszawy bez doświadczenia II wojny światowej. Wirtualny spacer po stolicy marzeń będzie możliwy, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii.

12 lipca (czwartek)

Prezentacje w języku polskim

  • 10.15 I Jak zebrać pieniądze na film? O sytuacji na rynku polskim i źródłach finansowania / prezentacja: Anna Wróblewska

Jakie są źródła finansowania, z czego składają się budżety animacji, jakie instytucje na nie łożą? W czasie spotkania podzieli się z nami swoją wiedzą ekspertka.

  • 11.00 Program wsparcia produkcji – CeTA Film Studio / prezentacja: Robert Banasiak

Prezentacja wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych i jego programu wsparcia produkcji filmowej CeTA Film Studio.

  • 11.45 Twój film w telewizji? Poradnik krok po kroku / prezentacja: Alicja Gancarz

Co to jest AirPlay, Miracast i Time-Shift? I co twórca powinien wiedzieć, by sprzedać swój film telewizji? Poradnik bardzo praktyczny.

  • 12.30 SMODO – rewolucja w branży animacji poklatkowej/ prezentacja: Grzegorz Wacławek

SMODO to nowatorska technologia, która ma szansę zrewolucjonizować rynek animacji, podobnie jak technologia motion capture kilka lat temu zrewolucjonizowała rynek gier.

  • 13.15 ANIMARKT Stop Motion Forum zaprasza: Konkurs Timecode Akcja Animacja – W jaki sposób skutecznie wykorzystać animację na potrzeby komunikacji marketingowej /panel dyskusyjny: Michał Gwardys, Jerzy Drozda, Katarzyna Rykaczewska

Podczas spotkania goście opowiedzą o konkursie Timecode Akcja Animacja. Postarają się wytłumaczyć, na czym dokładnie polega tworzenie animacji na potrzeby komunikacji marketingowej i dlaczego jest to przyszłość branży reklamowej. Zaprezentują kilka konkursowych filmów i wytłumaczą, na czym polega specyfika konkursu i co wyróżnia animację reklamową.

Animarkt Stop Motion Forum /8-13 października 2018 w Łodzi/ to skupione na animacji lalkowej wydarzenie stworzone po to, aby zasilić przemysł animacji Europy Środkowo-Wschodniej dobrymi praktykami płynącymi z zachodniej i północnej części kontynentu oraz podzielić się ciekawymi rozwiązaniami powstałymi na naszym gruncie.

  • 14.45 SPPA zaprasza: Animacja a dystrybucja – co zrobić, aby animacja doczekała się publiczności? / panel dyskusyjny: Sean Bobbitt, Cezary Kruszewski, Krzysztof Mielańczuk, Mateusz Możdżeń / prowadzenie: Marcin Radomski

Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji zaprasza na panel poświęcony dystrybucji animacji. Porozmawiamy o tym, co zrobić, aby polska produkcja animowana, telewizyjna oraz kinowa mogły docierać do szerszej publiczności. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele świata kina, telewizji oraz produkcji.

Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji (SPPA) promuje pozytywny i atrakcyjny wizerunek polskiej animacji. Osiąga to poprzez integrację środowiska producentów, wspieranie polskich producentów filmu animowanego w pozyskiwaniu zagranicznych koproducentów i dystrybutorów, udzielanie pomocy w rozwoju artystycznym rokujących młodych twórców, promocję twórczości animacyjnej dla dzieci i młodzieży, wychowywanie młodego pokolenia widzów i edukację w zakresie animacji filmowej.

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu odbędzie się w dniach 6-12 lipca 2018 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: animator-festival.com.


22.06.2018