Serial "Przytul mnie" od 15 kwietnia w telewizji

15 kwietnia 2017 na antenie telewizji PULS 2 zostanie wyemitowany pierwszy odcinek współfinansowanego przez PISF, animowanego serialu dla dzieci „Przytul mnie”. 

Serial na podstawie książki 

„Przytul mnie” to polska animacja dla dzieci, która w zabawny sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem. Serial uczy dzieci i ich rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje. Każdy odcinek niesie ze sobą pozytywny przekaz, a dzieci docenią ładną animację oraz wpadająca w ucho tytułową piosenkę.

Bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi.

Serial powstał na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, „Madagaskar”, czy ostatnio pokazywany w kinach „Sing”. Serial „Przytul mnie” jest przeznaczony dla dzieci w wielu od 4 do 6 lat. 

Polska animacja dla dzieci ze wsparciem PISF

Serial został wyprodukowany przez studio Animoon. Koproducentami projektu są: Pigeon, Studio Spot, LSW, Bartosz Wierzbięta. Producentem i pomysłodawcą serialu jest Grzegorz Wacławek. Reżyserem „Przytul mnie” jest Mateusz Jarmulski. Serial jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

„Przytul mnie” na festiwalu Annecy

„Przytul mnie” zakwalifikował się na najstarszy i najważniejszy festiwal animacji w Annecy. Jako jedyna animacja z Polski powalczy o prestiżową nagrodę w kategorii „Film telewizyjny”.

Na podstawie informacji prasowej 

04.04.2017