Anna Trzebiatowska jurorką festiwalu Sundance

Anna Trzebiatowska – dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Kin Niezależnego Off Plus Camera – została jednym z członków 3 osobowego Jury konkursu filmów krótkich festiwalu Sundance.

Pierwsza Polka w jury

 

Po raz pierwszy w 30-letniej historii festiwalu Sundance w jurorskim składzie pojawiła się Polka. Wcześniej podobne zaproszenie otrzymał Krzysztof Zanussi w 1986 roku. Razem z Anną Trzebiatowską filmy oceniać będą: aktor i reżyser Joshua Leonard i Vernon Chatman scenarzysta, komik, producent i współtwórca serialu „South Park”.

Sundance

Sundance to największy festiwal filmów niezależnych w USA. To tam zostali zauważeni bracia Coen, Quentin Tarantino, Jim Jarmusch, Robert Rodriguez czy Debra Granik. Trevor Groth – Dyrektor Programowy Festiwalu Sundance i Mike Plante, jeden z programerów imprezy współpracują z Off Plus Camerą od ponad pięciu lat. Selekcjonują filmy należące do sekcji „From the Gut”, będącej wizytówką tego, co w najnowszym, niezależnym kinie amerykańskim najciekawsze i najodważniejsze.

„Ida” w sekcji Spotlight

Obecność Anny Trzebiatowskiej w Jury nie jest jedynym polskim akcentem na Sundance. W ramach pozakonkursowej sekcji „Spotlight” zostanie pokazany współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film Pawła Pawlikowskiego „Ida”.Jubileuszowa 30. Edycja Festiwalu Sundance potrwa od 17 do 23 stycznia 2014 roku.

 

Źródło informacji: www.offpluscamera.com.

10.01.2014