"Argentyńska" lekcja" i "Przyjęcie" na festiwalu w USA

18 czerwca rozpoczyna się w USA 10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Silverdocs. Festiwal organizowany jest m.in. pod patronatem American Film Institute. W programie imprezy znajdą się filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Międzynarodowy konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych

W konkursie na najlepszy dokument pełnometrażowy ze świata (Sterling World Feature Competition) wśród 11 tytułów zostanie zaprezentowany film „Argentyńska lekcja” Wojciecha Staronia. O główną nagrodę polski film powalczy m.in. z filmem „Niech żyją Antypody!” Wiktora Kossakowskiego oraz najnowszym filmem Heleny Třeštíkovej. Pełnometrażowe dokumenty na festiwalu Silverdocs oceni jury pod przewodnictwem Charlotte Cook, dyrektor programowej kanadyjskiego festiwalu Hot Docs.

Międzynarodowy konkurs krótkometrażowych filmów dokumentalnych

W konkursie Sterling Short Film Competition wśród ponad 30 produkcji z całego świata znalazł się krótkometrażowy film „Przyjęcie” Macieja Bochniaka. Wśród jurorów oceniających filmy w tym konkursie znajdą się m.in. programerzy z festiwali Sundance i Tribeca. Film Macieja Bochniaka to 10-minutowa impresja opowiadająca o egzaminach do szkoły aktorskiej. „Przyjęcie” zostało zrealizowane w Studiu Munka w ramach wspieranego przez PISF programu „Pierwszy dokument”.

 

10. festiwal Silverdocs odbędzie się w dniach 18-24 czerwca.

 

Więcej informacji: www.silverdocs.com.

18.06.2012