"Argentyńska lekcja" w ramach cyklu Sztuka Dokumentu

5 czerwca 2013 w ramach cyklu Sztuka Dokumentu w kinie Elektor w Warszawie zostanie pokazany film „Argentyńska lekcja” w reżyserii Wojciecha Staronia. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Argentyńska lekcja ze wsparciem PISF

Wyprodukowana przez Staroń Film i Redakcję Filmu Dokumentalnego TVP1 „Argentyńska lekcja” Wojciecha Staronia, pokazuje 8-letniego syna reżysera, Janka, który wraz ze swoimi rodzicami jedzie na dwa lata do Argentyny. W obcym kraju, w obcej kulturze, otoczony przez język, z którym wcześniej się nie zetknął, chłopiec stopniowo poznaje otaczający go świat. Przyjaźń z 11-letnią Marcią przybliża go do innej kultury, ale również wprowadza go w inną rzeczywistość społeczną, w której dzieci często borykają się z problemami na równi z dorosłymi. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Cykl Sztuka Dokumentu

Cykl Sztuka Dokumentu odbywa się od stycznia 2013 w każdą środę o godz. 19.00 w kinie Elektor w Warszawie. Program wydarzenia obejmuje nowe polskie dokumenty oraz najciekawsze produkcje zagraniczne. Po projekcjach odbywają się spotkania z gośćmi: reżyserami, producentami, osobistościami ze świata filmu oraz ekspertami.

Projekcje przyjazne dla osób niepełnosprawnych

W trosce o osoby niepełnosprawne, kino Elektor przystosowało salę kinową do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także niewidomych i słabowidzących (w niedalekich planach wprowadzony zostanie system audiodeskrypcji). Dla osób niesłyszących przygotowano wersje filmów z napisami.

Wydarzenie ze wsparciem PISF

Organizatorami Sztuki Dokumentu są Międzynarodowe Stowarzyszenie Przyszłość Mediów, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Arkana Studio. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie: www.sztukadokumentu.pl.

 

Paulina Bez

29.05.2013