Asylum 5D - pokazy filmu

Asylum 5D

 

Na początku sierpnia odbyła się premiera pierwszego animowanego polskiego filmu 5D. Widzowie mogli zobaczyć kilkunastominutowy film Asylum 5D dzięki projekcjom w specjalnie wyposażonym samochodzie, który odwiedził największe polskie miasta. Widz podczas pobytu na seansie obok wrażeń towarzyszących projekcji 3D ma szansę m.in. czuć podmuchy wiatru i zapachy, a specjalny fotel steruje jego ruchami.

 

Reżyserem filmu jest Daniel Zduńczyk. Film zrealizowano w studiu Virtual Magic, a partnerem technologicznym przy jego powstawaniu była firma AMD – producent procesorów, dzięki którym możliwa była realizacja tego przedsięwzięcia.

Do końca wakacji truck, w którym jest wyświetlany film Asylum 5D, będzie można odwiedzić pod Gdyńskim Akwarium. Dodatkowo film jest wyświetlany w stacjonarnych kinach sieci Budgast S.C. – Zakopane, Inwałd, Równica, Chorzów, Krasiejowo, Bałtów, Rabka i Szklarska Poręba. Projekcjami filmu zainteresowane są również kina zagraniczne – na razie film prezentowany jest m.in. w Tatralandii na Słowacji.

20.08.2010