Atelier Scenariuszowe na 18. MFF Nowe Horyzonty

W ramach partnerstwa z 18. MFF Nowe Horyzonty w czasie festiwalu zaprezentowane zostaną projekty rozwijane w trakcie warsztatów Atelier Scenariuszowego.

Atelier Scenariuszowe

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmowych. Ich celem jest nie tylko rozwój scenariusza, ale także wprowadzenie młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania. Jako jedyny program w Polsce Atelier dba o pełen rozwój tekstu, a projekty przyjmowane są bez względu na gatunek filmu.

Pitching 30 lipca w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Pitching, skierowany do polskiej branży filmowej, odbędzie się w dniu 30 lipca o godzinie 15:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. „Dla scenarzystów to szansa na znalezienie partnerów do dalszej pracy nad projektem, a dla gości na odkrycie nowych talentów scenariopisarstwa oraz ciekawych projektów do realizacji” – mówi Joanna Szymańska, Dyrektor Programowa Atelier. Po zakończeniu pitchingu organizatorzy Atelier pośredniczyć będą w ustalaniu indywidualnych spotkań ze scenarzystami.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych scenarzystów, którzy mają w dorobku nie więcej niż jeden film fabularny. W pierwszej edycji programu bierze udział 12 uczestników. Konsultantami są Anna Bielak, Filip Kasperaszek oraz Aleksandra Świerk.

Pierwsza sesja edycji 2017/2018 odbyła się w Łodzi, druga w Krakowie. Warsztaty zakończy spotkanie we Wrocławiu i prezentacja projektów przed polską branżą filmową, w czasie 18. MFF Nowe Horyzonty w dniu 30 lipca.

Partnerami Atelier Scenariuszowego są MFF Nowe Horyzonty, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakowska Komisja Filmowa, Wydawnictwo Myśliński.

Program dofinansowany został przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kontakt: atelier@scenariuszowe.pl.

Informacja prasowa


20.07.2018