Austriacka premiera filmu "Chrzest"

24 maja 2013 w Wiedniu odbędzie się austriacka premiera współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu „Chrzest” w reżyserii Marcina Wrony.

Film Marcina Wrony w Wiedniu

 

Od 24 maja 2013 austriaccy widzowie będą mogli oglądać film „Chrzest” Marcina Wrony w Top Kino w Wiedniu.

„Chrzest”

 

Michał ma to, o czym marzył: piękną żonę Magdę, nowonarodzonego synka, własną firmę. Sprowadza Janka – przyjaciela z dawnych lat, aby został ojcem chrzestnym dziecka. To tylko początek planu Michała, który prosi przyjaciela, by zainteresował się jego żoną. Początkowo plan spełnia się, ale Michałowi coraz trudniej się z nim pogodzić. Michał wie, że jego głęboko skrywana przeszłość nieuchronnie upomni się o niego, a Janek będzie musiał podjąć decyzję, której skutków nigdy nie zapomni.

Schuchardt, Zieliński, Rybicka i Woronowicz w rolach głównych

 

„Chrzest” jest drugim pełnometrażowym filmem fabularnym Marcina Wrony. Autorami scenariusza są: Grażyna Trela, Grzegorz Jankowski i Dariusz Glazer. W rolach głównych w filmie wystąpili: Tomasz Schuchardt, Wojciech Zieliński, Natalia Rybicka i Adam Woronowicz. Polska premiera odbyła się w październiki 2010 roku podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. „Chrzest” otrzymał wiele nagród filmowych w Polsce i za granicą. Producentem filmu jest studio filmowe Odeon. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o projekcjach na stronie: www.topkino.at

 

Paulina Bez

10.05.2013