"Baby Bump" w kinach. Dystrybutorem Balapolis

3 czerwca na ekrany polskich kin wejdzie film „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja. Dystrybutorem filmu jest jego producent Balapolis – firma Agaty Szymańskiej i Magdaleny Kamińskiej.

„Baby Bump”

Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięte twarze z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka. A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać? Tego nie znajdziesz na rodzinnych fotografiach. Historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.

Producentkami filmu są Magdalena Kamińska i Agata Szymańska (Balapolis). Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Kuba Czekaj. Zdjęcia zrealizował Adam Palenta. W filmie wystąpili m.in. Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift, Sebastian Łach i Weronika Wachowska.

Światowa premiera i nagroda na festiwalu w Wenecji 

„Baby Bump” wygrało 3. edycję Biennale College – Cinema – warsztatów dla reżysera i producenta poświęconych rozwojowi i produkcji niskobudżetowych projektów filmowych, które muszą być zrealizowane w 12 miesięcy. Film został wyprodukowany w Polsce w ramach grantu i wsparcia merytorycznego Biennale College – Cinema przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Światowa premiera „Baby Bump” odbyła się na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie film otrzymał Wyróżnienie Specjalne Queer Golden Lion Award. 

Na 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Baby Bump” otrzymało Wyróżnienie Specjalne w konkursie „Inne Spojrzenie”. Aktorka, Agnieszka Podsiadlik była nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego a reżyser filmu, Kuba Czekaj był nominowany do Paszportu Polityki.  

Premiera kinowa 3 czerwca

Film „Baby Bump” wejdzie na ekrany polskich kin 3 czerwca 2016. Film będzie można zobaczyć w 65 kinach – multikinach oraz kinach studyjnych. 3 czerwca ukaże się również płyta z muzyką do filmu. Dystrybutorem filmu jest producent „Baby Bump” Balapolis. 

Oficjalna strona filmu: babybumpthemovie.com.

24.05.2016