Baltic Event Co-Production Market 2014

Do 15 września można zgłaszać projekty na Baltic Event Co-Production Market – targi filmowe, które odbędą się w dniach 25-28 listopada podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinie w Estonii.

Baltic Event

to największe regionalne targi filmowe w północno-wschodniej części Europy oraz miejsce spotkań z osobami z europejskiej branży audiowizualnej: doświadczonymi producentami, jak i obiecującymi młodymi talentami. Podczas wydarzenia producenci mają szanse zaprezentować swoje projekty, scenarzyści podzielić się najświeższymi pomysłami podczas sesji pitchingowych, a koproducenci nawiązać współpracę producencką. Baltic Event to miejsce prezentacji poszukujących dofinansowania projektów z Europy Środkowowschodniej, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Na program wydarzenia składają się m.in. indywidualne spotkania producentów i twórców z koproducentami, dystrybutorami, przedstawicielami instytucji i festiwali filmowych.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia projektów:

  • pełnometrażowych filmów fabularnych przeznaczonych do dystrybucji kinowej
  • mających międzynarodowy potencjał koprodukcyjny
  • wspartych przez fundusze z macierzystego kraju
  • mających ukończony scenariusz

Lista wybranych projektów zostanie ogłoszona 1 listopada 2014. Szczegółowe zasady zgłoszeń i uczestnictwa na www.be.poff.ee. Aplikacje i wszystkie pytania należy przesyłać na adres balticevent@poff.ee.

09.09.2014