Baltic Event Co-Production Market 2016

Do 1 września można zgłaszać projekty na Baltic Event Co-Production Market i Works in Progress. Targi filmowe Baltic Event odbędą się w dniach 21-24 listopada, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinie.

Baltic Event

Baltic Event to największe regionalne targi filmowe w północno-wschodniej części Europy oraz miejsce spotkań z osobami z europejskiej branży audiowizualnej: doświadczonymi producentami, jak i obiecującymi młodymi talentami. Podczas wydarzenia producenci mają szansę zaprezentować swoje projekty, scenarzyści podzielić się najświeższymi pomysłami podczas sesji pitchingowych, a koproducenci nawiązać współpracę producencką. Baltic Event to miejsce prezentacji poszukujących dofinansowania projektów z Europy Środkowowschodniej, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Na program wydarzenia składają się m.in. indywidualne spotkania producentów i twórców z koproducentami, dystrybutorami, przedstawicielami instytucji i festiwali filmowych.

Nagroda Eurimages Co-Production Development

Podczas Baltic Event Co-Production Market 20 projektów z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Węgier, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Rosji, Gruzji, Ukrainy i dodatkowo w tym roku także Luksemburga (Focus Country 2016), będą miały szansę zdobyć nagrodę Eurimages Co-Production Development dla najlepszego projektu w wysokości 20 tysięcy euro.

Works in Progress

Twórcy filmów znajdujących się w produkcji lub w postprodukcji szukający agenta sprzedaży lub festiwalu dla międzynarodowej premiery filmu, mogą zgłosić projekt na Baltic Event Works in Progress. Na to wydarzenie można zgłaszać także filmy prezentowane wcześniej podczas marketu koprodukcyjnego i programu B’Est EAVE. Możliwość prezentacji w ramach Works in Progress otrzyma 12 projektów.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: http://be.poff.ee/call-for-entries/.

Na podstawie informacji prasowej 

08.06.2016