Baltic Event Co-Production Market 2017

Do 15 sierpnia można zgłaszać projekty na Baltic Event Co-Production Market. Targi filmowe Baltic Event odbędą się w dniach 29 listopada – 1 grudnia podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinie.

Baltic Event

Baltic Event to największe regionalne targi filmowe w północno-wschodniej części Europy oraz miejsce spotkań z osobami z europejskiej branży audiowizualnej: doświadczonymi producentami, jak i obiecującymi młodymi talentami. Podczas wydarzenia producenci mają szansę zaprezentować swoje projekty, scenarzyści podzielić się najświeższymi pomysłami podczas sesji pitchingowych, a koproducenci nawiązać współpracę producencką. Baltic Event to miejsce prezentacji poszukujących dofinansowania projektów z Europy Środkowowschodniej, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Na program wydarzenia składają się m.in. indywidualne spotkania producentów i twórców z koproducentami, dystrybutorami, przedstawicielami instytucji i festiwali filmowych.

Nagroda Eurimages Co-Production Development

Podczas Baltic Event Co-Production Market 20 projektów z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Węgier, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Rosji, Gruzji, Ukrainy i dodatkowo w tym roku także Flandrii (Focus Country 2017), będą miały szansę zdobyć nagrodę Eurimages Co-Production Development dla najlepszego projektu w wysokości 20 tysięcy euro.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: http://be.poff.ee/call-for-entries/.

Na podstawie informacji prasowej

09.06.2017