Bardzo wysokie wyniki oglądalności animacji "Przytul mnie"

Współfinansowany przez PISF serial animowany dla dzieci „Przytul mnie” odnotował rekordowe wyniki oglądalności w czerwcu 2017.

Hitowa produkcja studia Animoon osiągnęła udział w oglądalności wśród widzów 4-15 lat, na poziomie 9,7% (SHR%, All 4-15), a w grupie młodszych dzieci, w wieku 4-9 lat, nawet na poziomie 11,2%. W sobotę 24 czerwca serial oglądało średnio 165 tys. widzów (AMR, grupa all 4+). Jest to jeden z najwyższych wyników oglądalności wśród polskich serii animowanych w Polsce.

„Przytul mnie” to polska animacja dla dzieci, która pokazuje ciepłą relację między ojcem i synem. W zabawny sposób portretuje wyjątkową więź Taty i Małego Misia. Serial uczy dzieci i ich rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje.

Serial, który od 15 kwietnia można oglądać w telewizji Puls 2 w soboty i niedziele, jest adaptacją książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak wydanej przez Wydawnictwo Ezop. Za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, „Madagaskar” czy „Sing”. Producentem serialu jest Animoon w koprodukcji ze Studiem Pigeon, Muzycznym Studiem Produkcyjnym Spot, LSW i Bartoszem Wierzbiętą. Serial powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Serial jest emitowany w porannym weekendowym paśmie PULS 2 (6:50-8:25). PULS 2 aktualnie dociera do ponad 16 milionów Polaków (Zasięg, all 4+, 06.2017) i znajduje się wśród dziesięciu największych i najlepiej oglądanych kanałów telewizyjnych w kraju (zasięg techniczny: 80,9 proc. – 28,3 mln widzów, w czerwcu 2017 roku).

Serial „Przytul mnie” powrócił niedawno z sukcesem z targów MIFA, towarzyszących prestiżowemu festiwalowi filmów animowanych w Annecy, gdzie był prezentowany w konkursie filmów telewizyjnych, do udziału w którym został wybrany spośród 2500 produkcji animowanych z całego świata. Producent serialu Animoon podpisał wstępne porozumienie o koprodukcji z firmą Animex Animation z Chin. Tym samym ma szansę na szeroką kontynuację serii i sukces na światowych rynkach, w tym w Chinach.

Informacja prasowa 

19.07.2017