Bartosz Bielenia z kolejną nagrodą aktorską

Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli we współfinansowanym przez PISF filmie „Boże Ciało”, otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie.

Film Jana Komasy przyciągnął do polskich kin ponad milion widzów. Obraz cieszy się też zainteresowaniem za granicą, gdzie doceniana jest m.in. rola Bartosza Bieleni. Aktor został doceniony nie tylko w Sztokholmie, ale także na festiwalach w Bordeaux, Al-Dżunie i Chicago.

Bartosz Bielenia oczarował jury swoją charyzmą i energią. „To aktor, który jest gotowy, że pójść na całość. Tworząc postać, balansuje między siłą a wrażliwością, szaleństwem a świętością, a to wszystko udaje mu się dzięki niezapomnianemu spojrzeniu”, napisali jurorzy.  

Dodatkowo w plebiscycie publiczności polski film zajął trzecią pozycję, wyprzedzając m.in. takie tytuły, jak „Parasite” czy „Lighthouse”.

W tym tygodniu film pokazywany jest m.in. na prestiżowym festiwalu AFI Fest w Los Angeles oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Black Nights w Tallinie.

Więcej informacji o MFF w Sztokholmie znajduje się na stronie festiwalu. 


18.11.2019