Bartosz Bielenia z nagrodą na MFF w Chicago

W ten weekend Bartosz Bielenia otrzymał kolejną nagrodę dla najlepszego aktora za rolę we współfinansowanym przez PISF filmie „Boże Ciało”.

Nagroda Srebrnego Hugona

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago Bartosz Bielenia otrzymał nagrodę Srebrnego Hugona dla najlepszego aktora (Silver Hugo) za rolę w filmie „Boże Ciało”. Jest to już kolejne wyróżnienie dla polskiego aktora, którego rolę docenili wcześniej jurorzy na festiwalach w Bordeaux i w Al-Dżunie. Nagrodę w imieniu aktora odebrał reżyser filmu Jan Komasa.

Fot. Aurum Film

„Boże Ciało” ma już na swoim koncie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwalu Filmowym w Al-Dżunie, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rejkiawiku i Festiwalu Filmu Środkowoeuropejskiego CinÉast w Luksemburgu. W ten weekend film został nagrodzony przez polską publiczność na festiwalu Tofifest w Toruniu.

Współfinansowany przez PISF polski kandydat do Oscara został sprzedany do prawie 40 krajów i otrzymał zaproszenia na 60 festiwali. Producentem filmu jest Aurum Film. Agentem sprzedaży „Bożego Ciała” jest New Europe Film Sales. W polskich kinach przez pierwsze dwa tygodnie film obejrzało 621 523 widzów.


28.10.2019