„Basia” w kinach od 14 kwietnia

Basia – bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak – wreszcie na dużym ekranie. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie.

Basia

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

5 odcinków serialu od 14 kwietnia w kinach

14 kwietnia „Basia” zawitała na ekrany kin w całej Polsce (w tym do kin sieci Helios i Multikino). Cztery odcinki serialu „Basia” wyprodukowanego przez Grupę Smacznego miały swoją festiwalową odsłonę podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie i Wrocławiu. Do zestawu włączony zostanie nigdzie wcześniej nieprezentowany odcinek pt. „Basia i nowy braciszek”.

„Basia” – odcinki w zestawie kinowym:

  • „Basia i upał w zoo”;
  • „Basia i Anielka”;
  • „Basia i nowy braciszek” (premiera);
  • „Basia i biwak”;
  • „Basia i dziadkowie”

Polska, 2018, 50′; kategoria wiekowa 4+

Serial w reżyserii Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza został wyprodukowany przez Grupę Smacznego, Muzyczne Studio Produkcyjne SPOT, Studio Miniatur Filmowych, Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny oraz Evergreen Entertainment. Seria została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jej dystrybucją zajmie się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Informacja prasowa


14.03.2018