„Basia” ze świetnym wynikiem frekwencyjnym

Oparta na kultowych książkach dla dzieci seria zgromadziła w premierowy weekend ponad 9 tysięcy widzów.

„Basia”

„Basia” to adaptacja pięciu książek z kultowej, sprzedanej w prawie milionie egzemplarzy, serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.

Każdy z filmowych epizodów pokazuje świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki, dla której wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem są początkiem niezwykłej przygody. Obecnie trwają prace nad pełnometrażowym filmem o przygodach Basi. Twórcy z Grupy Smacznego rozwijają scenariusz filmu na warsztatach Kino Dzieci.Pro.

Twórcy

Seria „Basia” została wyreżyserowana przez Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza. Muzykę skomponował Michał Jacaszek. Producentem jest Grupa Smacznego. Seria jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybucją zajmuje się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Seanse

„Basię” wciąż można oglądać na Porankach Multikina w 28 kinach sieci 21-22 kwietnia (sobota i niedziela) i w długi weekend majowy (codziennie od 28 kwietnia do 6 maja). Repertuarowe seanse w tygodniu i w weekendy w wybranych kinach studyjnych. Lista miast i kin na www.kinodzieci.pl.

Informacja prasowa


17.04.2018