Beata Rzeźniczek na liście Screen Daily

Beata Rzeźniczek z firmy Madants znalazła się na prestiżowej liście „Future Leaders 2018 – Producers” opublikowanej przez ‪magazyn Screen Daily.

Już po raz siódmy magazyn Screen Daily przedstawił listę Future Leaders, w tym roku skupiając się na zawodzie producenta. Na liście znalazły się młode osoby, które zdaniem tego opiniotwórczego pisma „własnie teraz zmieniają oblicze przemysłu filmowego na świecie”.Warto podkreślić, że na listach Screen pojawiali się takze polscy przedstawiciele innych zawodów filmowych – np. w 2016 roku wśród najlepszych na świecie 43 agentów znalazła się Anna Różalska z firmy Match&Spark.

Beata Rzeźniczek studiowała organizację produkcji na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Współpracowała m.in. z Wojciechem Smarzowskim oraz Krzysztofem Krauze i Joanną Kos-Krauze. W 2015 roku wspólnie z producentką Klaudią Śmieją założyła firmę Madants z myślą o niezależnych produkcjach międzynarodowych z potencjałem festiwalowym oraz dystrybucyjnym.

Pierwszym projektem Madants był grecki film „Park” realizowany w ramach programu Sundance, w reżyserii Sofii Exarchou. Kolejną produkcją firmy był film „Porto” w reżyserii Gabe’a Klingera, którego producentem wykonawczym był Jim Jarmush. To pierwsza produkcja Madants wprowadzona do polskich kin przez Madness Distribution, czyli markę Madants zajmującą się dystrybucją filmów festiwalowych w kinach studyjnych.

Wspólnie z producentką „Parku”, Amandą Livanou, Madants podjęło się produkcji drugiego greckiego filmu. „Litość” Babisa Makridisa na podstawie scenariusza, współautorstwa Efthimisa Filippou – nominowanego do Oskara za scenariusz filmu „Lobster” miała swoją premierę na tegorocznym Sundance. Madants jest również koproducentem islandzkiej tragikomedii „W cieniu drzewa” w reżyserii Haffsteinna Gunnara Sigurdssona, która miała swoją premierę w konkursie Orizzonti podczas 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Wśród kolejnych produkcji Madants znajduje się m.in. film science-fiction „High Life” w reżyserii niekwestionowanej ikony francuskiego kina – Claire Denis, w którego obsadzie znaleźli się Juliette Binoche, Robert Pattinson, Mia Goth i Agata Buzek.

Lista producentów i producentek przygotowana przez Screen Daily zawiera nie tylko przedstawicieli pracujących w filmowych potęgach, jak USA czy Wielka Brytania. Twórcy zestawienia wskazują na osoby pracujące w różnych częściach i krajach świata.

 


18.05.2018