Berlinale Talent Campus

Do 18 września trwa nabór na Berlinale Talent Campus. BTC to warsztaty dla młodych filmowców, organizowane podczas MFF w Berlinie.

Warsztaty dla profesjonalistów podczas Berlinale

Podczas przyszłorocznego berlińskiego festiwalu w dniach od 8 do 13 lutego odbędzie się 10. Edycja warsztatów Berlinale Talent Campus. Rokrocznie w imprezie bierze udział ok. 350 profesjonalistów, stawiających pierwsze kroki w przemyśle filmowym. Mają oni szansę spotkania najbardziej znanych i cenionych ekspertów z branży filmowej oraz uczestniczenia w masterclass’ach, panelach dyskusyjnych oraz tzw. Project Labs.

Warunki udziału

Do udziału w Berlinale Talent Campus mogą zgłaszać się aktorzy, reżyserzy, producenci, operatorzy zdjęć, montażyści, dystrybutorzy, scenografowie, scenarzyści, dźwiękowcy, kompozytorzy oraz krytycy filmowi. Warunkiem rozpatrzenia zgłoszenia jest udział przez daną osobę w projekcie długometrażowym lub w krótkometrażowym, który to film brał udział w międzynarodowym festiwalu.W BTC można brać udział tylko raz, dla uczestników poprzednich edycji przygotowano Talent Project Market.

 

Więcej o Berlinale Talent Campus: www.berlinale-talentcampus.de.

 

Źródło informacji: www.mediadeskpoland.eu.

19.08.2013