Beta Cinema z prawami do "Imagine”

Beta Cinema będzie agentem sprzedaży filmu Andrzeja Jakimowskiego „Imagine”, którego światowa premiera odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Toronto, w dniach 6-16 września.

Międzynarodowa koprodukcja

„Imagine” jest polsko-francusko-portugalską koprodukcją powstałą przy współpracy Zjednoczenia Artystów i Rzemieślników, KMBO Production, Filmes do Tejo Film and Music Entertainment, Canal + Cyfrowy i Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowa premiera „Imagine” odbędzie się podczas festiwalu w Toronto.

Imagine

Film opowiada o Ianie, charyzmatycznym instruktorze niewidomych, który rozpoczyna zajęcia z pacjentami prestiżowej kliniki okulistycznej. Opiekun uczy ich orientowania się w przestrzeni. Jedna z metod, której sam używa, polega na echolokacji. Jego niestandardowe podejście staje się wyzwaniem nie tylko dla pacjentów, ale także dla personelu kliniki. Wkrótce obiektem szczególnego zainteresowania nauczyciela staje się jego podopieczna Ewa – młoda, niezwykle wrażliwa i zamknięta w sobie pacjentka. Nie zważając na zagrożenia, Ian, sam niewidzący, postanawia wyprowadzić Ewę poza klinikę.

Beta Cinema

Firma Beta Cinema zajmuje się niezależnymi filmami fabularnymi o dużym potencjale frekwencyjnym. Sprzedaje tylko 10 do 12 filmów rocznie, aby móc skupić się w pełni na ich promocji, w oparciu o indywidualny charakter każdego projektu. W jej portfolio znajdują się nagrodzone Oscarem tytuły: „Fałszerze”, „Życie na podsłuchu” oraz nominowane do tej nagrody i nagradzane na największych festiwalach: „W ciemności”, „Boski”, „Czingis-chan”, „John Rabe”, wszystkie sprzedane z sukcesem do wielu krajów. Warto wspomnieć, że dyrektor Beta Cinema Dirk Schuerhoff będzie gościem współorganizowanych przez PISF spotkań „Polish Films – International Audience. Warsaw Meetings with International Sales Agents”.

 

Więcej informacji: www.filmneweurope.com oraz www.betacinema.com.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Karolina Kulig

04.09.2012