"Bez wstydu" w kinach

20 lipca 2012 na ekrany polskich kin wejdzie debiut Filipa Marczewskiego „Bez wstydu”. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Bez wstydu

Film „Bez wstydu” opowiada o uczuciu niemożliwym i zakazanym, erotycznej fascynacji między bratem a siostrą, trudnym dojrzewaniu i poszukiwaniu miłości. Wracając do rodzinnego miasteczka Tadek (Mateusz Kościukiewicz) odkrywa, że jego ukochana siostra Anka (Agnieszka Grochowska) związana jest z żonatym mężczyzną (Maciej Marczewski). Zazdrość o powszechnie szanowanego biznesmena o politycznych ambicjach przeradza się w obsesję, wykraczającą poza moralne i obyczajowe normy miejscowej społeczności.

 

Debiut ze wsparciem PISF

„Bez wstydu” jest pełnometrażowym debiutem Filipa Marczewskiego, opartym na jego szkolnej etiudzie „Melodramat”, która w 2006 była nominowana do Oscara. Autorem scenariusza jest Grzegorz Łoszewski. Film został wyprodukowany przez Akson Studio. Debiut Filipa Marczewskiego jest jednym z 13 filmów, które zakwalifikowały się w tym roku do Konkursu Głównego 37. edycji Gdynia Film Festival. Międzynarodowa premiera filmu odbyła się 2 lipca podczas 47. MFF w Karlowych Warach, gdzie „Bez wstydu” był pokazywany w ramach konkursu debiutów „East of the West”. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

25.06.2012