Bezpłatne warsztaty z Platige Image w CeTA

W dniach 10-11 grudnia 2016 r. Centrum Technologii Audiowizualnych zaprasza młodych twórców, grafików i animatorów na warsztaty ze specjalistami w tworzeniu efektów specjalnych i animacji 3D m.in. do reklam i filmów. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Ucz się od profesjonalistów

Warsztaty z animacji w CeTA poprowadzą specjaliści z Platige Image: Olga Szablewicz-Pisuk, Piotr Żyła i Błażej Andrzejewski.

„Do naszych projektów edukacyjnych zawsze staramy się zapraszać specjalistów, tak jak m.in. w przypadku warsztatów scenograficznych z Allanem Starskim czy operatorskich z Arkadiuszem Tomiakiem. Tym razem również uczestnicy będą mogli uczyć się od najlepszych. Platige Image to studio o bogatym doświadczeniu, utytułowane, tworzące animacje na światowym poziomie. Nie bez powodu też takie warsztaty odbywają się w naszej instytucji. CeTA jest miejscem, w którym realizowane są produkcje z wykorzystaniem efektów specjalnych i nowych technologii, w którym dziedziny te promujemy i w zakresie których edukujemy” – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Program warsztatów

Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy poznają tajniki tworzenia efektów specjalnych w filmie, w tym animowania postaci, pracy z rigami i kluczami, pracy na modelach 3D, animowania zwierząt. Spotkanie z animatorami Platige Image będzie również szansą na poznanie technik i standardów pracy przy filmach fabularnych, cinematikach do gier czy reklam. Warsztaty skierowane są do osób, które posiadają już doświadczenie w pracy w animacji 3D oraz znają program Maya Autodesk w podstawowym zakresie.

Osoby, które nie mają jeszcze takiego doświadczenia i takich umiejętności, ale zainteresowane są animacją 3D i rozpoczynają przygodę z tą dziedziną, mogą wziąć udział w prezentacji produkcji Platige Image, która odbędzie 10 grudnia.

Zgłoszenia do 4 grudnia

Zgłoszenia na warsztaty i prezentację przyjmujemy do 4 grudnia poprzez formularz dostępny na stronie: http://filmstudioceta.pl/pl/warsztaty-2/.  Liczba miejsc jest ograniczona.

Oprócz warsztatów animacji, aktualnie prowadzona jest w CeTA także rekrutacja na warsztaty motion capture.

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) jest państwową instytucją kultury, powstałą w 2011 r. w wyniku przekształcenia Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. CeTA realizuje działania produkcyjne w zakresie kinematografii, telewizji, Internetu, nauki i kultury, wykorzystując dostępne technologie elektroniczne i techniki multimedialne. Działalność instytucji obejmuje także edukację i profesjonalizację zawodową w zakresie nowych technologii i filmu. CeTA zajmuje się również tworzeniem i promowaniem technologii multimedialnych oraz upowszechnianiem kultury. Centrum dysponuje nowoczesną, kompleksową infrastrukturą i profesjonalnym zapleczem technicznym m.in. studio greenbox i studio bluebox, sala kinowa, studio nagrań dźwięku oraz pracownie komputerowe.

Platige Image

Platige Image od 19 lat tworzy zaawansowane wizualnie i technologicznie projekty dla świata reklamy i filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Zespół Platige to ponad 250 artystów specjalizujących się w tworzeniu animacji oraz efektów specjalnych i realizujących często eksperymentalne, rewolucyjne przedsięwzięcia. Firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Platige Image to twórca m.in. krótkometrażowych animacji, takich jak „Katedra”, „Sztuka spadania” i „Kinematograf”. Firma realizowała efekty specjalne m.in. do filmów „Melancholia” i „Antychryst” Larsa von Triera czy „Katyń” Andrzeja Wajdy.

Informacja prasowa 

28.11.2016