Bezpłatne warsztaty z podstaw scenopisarstwa

Weź udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Fundację Przestrzeń Filmowa i zacznij pisać.

Program warsztatów

28-29.11.2015 w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty z podstaw scenariopisarstwa z Wojciechem Lepianką – znanym i cenionym scenarzystą. W czasie dwóch 7-godzinnych spotkań uczestnicy poznają tajniki warsztatu scenarzysty, począwszy od wyboru tematu, opracowania konceptu i struktury scenariusza, aż po sposób kreacji postaci i pisanie dialogów.

Warsztaty z podstaw scenariopisarstwa to propozycja dla tych, którzy chcieliby pisać scenariusze, a nie wiedzą od czego zacząć. Uczestnicy zainteresowani kręceniem własnych filmów dowiedzą się, jak się zabrać do ich tworzenia, ale również będą mieli okazję poznać realia pracy scenarzysty. Zajęcia to także okazja do poznania podstaw wiedzy o konstrukcji scenariusza i spróbowania własnych sił pod okiem profesjonalnego scenarzysty i wykładowcy.

Wraz z ukończeniem zajęć uczestnicy powinni być zdolni do napisania krótkiego scenariusza filmowego, stanowiącego punkt wyjścia do dalszego rozwoju twórczego.

Organizatorzy do udziału zapraszają wszystkich, którzy stworzyli swoje pierwsze scenariusze filmowe, jak również tych, którzy mają to w planach lub marzeniach. Spotkanie jest adresowane do przyszłych twórców scenariuszy filmów fabularnych, krótkometrażowych, seriali, filmów gatunkowych. Warsztaty są otwarte dla wszystkich osób pełnoletnich bez względu na wykształcenie.

Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach, przeczytaj Regulamin warsztatów oraz wypełnij i wyślij Zgłoszenie wraz z jednostronicowym opisem pomysłu na scenariusz. 

Projekt finansuje miasto Warszawa.

Wojciech Lepianka

Wojciech Lepianka jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim oraz Zaocznego Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego Szkoły Filmowej w Łodzi. Swoją karierę zaczynał jako asystent reżysera na planach filmów „Kroll”, „Psy” (reż. Władysław Pasikowski) czy „Cynga” (reż. Leszek Wosiewicz). Później dał się poznać jako zdolny scenarzysta. W 2002 roku wraz z Piotrem Trzaskalskim napisał scenariusz do nagradzanego wielokrotnie filmu „Edi”. Za ten film otrzymał nominację do Orłów. Ponowna współpraca z Trzaskalskim zaowocowała nagrodą za scenariusz filmu „Mój rower” na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2012 roku. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Na postawie informacji prasowej

10.11.2015