„Biegacze” w kinach

20 października na ekrany polskich kin wejdzie film dokumentalny Łukasza Borowskiego „Biegacze”. Obraz jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Biegacze”

„Biegacze” to film dokumentujący zjawisko pasji do biegania, której formą ekstremalną jest udział w ultramaratonie.

Podczas wyścigu uczestnicy pokonują 240 kilometrów. Przez dwie doby biegacze nie śpią, nie mają przystanków, nawet posiłki przyjmują biegnąc. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym ekstremalnym biegu. Dokument przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą walczyć biegacze.

Twórcy

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Łukasz Borowski. Zdjęcia do filmu zrealizował Michał Stajniak. Za muzykę do filmu odpowiada Maciej Cieślak, za montaż Marcin Latanik. Opiekunem artystycznym filmu jest Jacek Bławut. Producentką „Biegaczy” jest Zuzanna Król z Wajda Studio. Film powstał w koprodukcji z Telewizją Polską, EC1 Łódź Miasto Kultury, Studiem Filmowym Kadr. Obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za jego dystrybucję odpowiada Mayfly.

Profil filmu na Facebooku: www.facebook.com/biegaczefilm.

16.10.2017