"Big Love" w kinach

10 lutego 2012 na ekrany polskich kin wchodzi pełnometrażowy debiut Barbary Białowąs – „Big Love”. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Big Love”

 

Emilia ma 16 lat, gdy poznaje o siedem lat starszego przystojnego Maćka. Chłopak otwiera przed nią świat pełen namiętności i buntu wobec konserwatywnych zasad. Wkrótce Emilia porzuca rodzinny dom, by zamieszkać z ukochanym. Zaczyna śpiewać, co zawsze było jej największym marzeniem. Zakłada zespół, z którym odnosi pierwsze sukcesy na scenie. To oddala ją od Maćka, który nie potrafi znieść jej rosnącej samodzielności.

 

Początkowo zakompleksiona dziewczynka przekształca się w pewną siebie i wyzywającą kobietę. Z czasem wielkie uczucie zmienia się w toksyczną, uzależniającą grę. Miłość Maćka staje się obsesją, a Emilia ucieka w ramiona innych mężczyzn. Odsuwając się od siebie, nie potrafią zerwać łączącej ich więzi, co ostatecznie prowadzi do dramatycznego finału.

Debiut Barbary Białowąs

 

Film jest pełnometrażowym debiutem Barbary Białowąs, absolwentki reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W role głównych bohaterów wcielili się Antoni Pawlicki (Maciek) i Aleksandra Hamkało (Emilia). Autorem zdjęć jest Bartosz Piotrowski. Film został wyprodukowany przez Watchout Production. Dystrybutorem obrazu jest Monolith.

 

„Big Love” jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

16.01.2012