"Bilet na Księżyc" na festiwalu w USA

30 stycznia rozpocznie się 29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Santa Barbara (USA). Swoją amerykańską premierę będzie mieć na tej imprezie współfinansowany przez PISF film „Bilet na Księżyc” Jacka Bromskiego.

Amerykańska premiera „Biletu na Księżyc”

„Bilet na Księżyc” prezentowany będzie na amerykańskim festiwalu w ramach dwóch sekcji: U.S. Premieres (31 tytułów pokazywanych po raz pierwszy w USA) oraz w konkursie Eastern Bloc Features (7 tytułów).

 

Historia dwóch braci

„Bilet na Księżyc” jest najnowszym filmem Jacka Bromskiego. Film opowiada historię dwóch braci: Adama i Antoniego, podróżujących przez Polskę latem 1969 roku. W rolę głównego bohatera Adama wcielił się Filip Pławiak. Na ekranie partnerują mu m.in. Mateusz Kościukiewicz, Anna Przybylska, Krzysztof Stroiński i Piotr Głowacki. Autorem zdjęć jest Michał Englert.

Film nagrodzony w Gdyni

Polska premiera filmu odbyła się podczas 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, gdzie obraz był prezentowany w ramach Konkursu Głównego. „Bilet na Książyc” otrzymał dwie nagrody – dla najlepszego scenariusza autorstwa Jacka Bromskiego oraz Nagrodę Project London dla filmu o największym potencjale dystrybucyjnym w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Do kin w całej Polsce film trafił 8 listopada. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

 

29. MFF w Santa Barbara potrwa do 9 lutego.

 

Więcej informacji: www.sbiff.org.

 

Marta Sikorska

08.01.2014