Bosifest 2018 - nabór filmów

Do 25 marca trwa nabór filmów na 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla osób niepełnosprawnych w Belgradzie Bosifest 2018. Festiwal odbędzie się w dniach 10 – 12 października w Belgradzie.

Bosifest 2018

Tematem festiwalu jest praca i życie osób niepełnosprawnych. Program wydarzenia podzielony jest na sekcję konkursową i pozakonkursową. Filmy, które nie zostaną zakwalifikowane do części konkursowej zostaną pokazane poza konkursem.

Wymagania

Na festiwal można zgłaszać filmy dokumentalne poruszające kwestie związane z problematyką niepełnosprawności, trwające nie dłużej niż 120 minut. Zgłaszane filmy muszą być wyprodukowane w przeciągu ostatnich 7 lat. Termin zgłaszania filmów upływa 25 marca. Oficjalne wyniki selekcji zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2018 r.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Bosifest odbędzie się w dniach 10 – 12 października 2018 r. w Belgradzie w Serbii.

Więcej szczegółowych informacji: www.bosifest.rs/en/.

Polskie filmy wygrywają Bosifest

Warto podkreślić, iż polskie filmy nagradzano na Bosifest podczas ubiegłych edycji. W 2017 r. Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymała Anastazja Dąbrowska za film „Daniel”. Jury serbskiego festiwalu przyznało wyróżnienie specjalne polsko-rosyjskiej koprodukcji „In Another World” Anny Bedyńskiej, a wyróżnienie specjalne otrzymał też współfinansowany przez PISF, wielokrotnie nagradzany dokument Macieja Adamka „Dwa światy”. Natomiast w 2010 r. film „Jak motyl” Ewy Pięty otrzymał na Bosifest Nagrodę Publiczności.

Na podstawie informacji prasowej


06.03.2018